Dzień bez miasta

„Dzień bez miasta”

„Dzień bez miasta” to projekt, który powstał prawie w całości w ciągu jednego dnia, spędzonego z dala od metropolii, wśród pól. Na projekt składają się fotografie oraz fabuła opisana tekstem literackim. Bohater podróżuje, a jego fascynacja otoczeniem przenosi go w inny wymiar. Podróż kończy się niespodziewanie – bohater nigdy z niej nie wraca. Fakt ten powoduje konsekwencje – plakat wystawy głosi, że wśród pól odnaleziono porzucony aparat fotograficzny, a zdjęcia w nim znalezione wydrukowano i umieszczono na wystawie. Jednocześnie poszukuje się autora fotografii, którym prawdopodobnie jest Piotr Kubic.

Książka

W październiku 2019 roku została wydana książka „Dzień bez miasta / A day without a city”. Znalazły się w niej fotografie projektu oraz opowiadanie, które nawiązuje do zdjęć, będąc jednocześnie niezależnym tekstem fabularnym. Książka zawiera 32 strony i jest dwujęzyczna – obok tekst polskiego zostało zamieszczone równolegle jego tłumaczenie w języku angielskim. Za dokonanie przekładu szczególne dziękuję Annie Margo Grudzień.

Wystawy

Pierwotnie miała powstać tylko książka, lecz dzięki inspiracji oraz wsparciu Tadeusza Bystrzaka, kuratora i wszechstronnego artysty, który zaprosił mnie do wspólnej wystawy w październiku 2019 roku, „Dzień bez miasta” zyskał również formę wystawową.

Marzec 2020

Biblioteka Kraków,
Filia nr 49
Os. Tysiąclecia 42
Kraków

Wystawa otwarta, zapraszam!

Luty 2020

Biblioteka Kraków,
Filia nr 3
pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3
Kraków

Wystawa miała miejsce w budynku byłego Dworca Głównego PKP w Krakowie. Obecnie mieści się tam Filia nr 3 Biblioteki Kraków.

Styczeń 2020

Biblioteka Kraków,
Filia nr 40 ul. Łużycka 55
Kraków

Zdjęcia wystawy

Wideozapowiedź finisażu wystawy

Grudzień 2019

Centrum Kultury i Sportu w Miechowie, ul. Racławicka 10.

Wystawę zapowiadał film.

Zdjęcia wystawy

Październik 2019

Galeria Szeroko Otwarta,
Kraków ul. Szeroka 32.

 Zdjęcia wystawy.